Obligacje Krakowa i Podgórzyna trafiły na Catalyst. Chełm i Świdnik w kolejce.

W ubiegłym tygodniu do obrotu na rynku GPW Catalyst została wprowadzona 1 seria obligacji Krakowa oraz 2 serie obligacji gminy Podgórzyn. Inne serie obu jednostek są już notowane od dłuższego czasu.

Obligacje Krakowa opiewają na 300 mln zł i mają zostać wykupione w listopadzie 2033 roku. Ich oprocentowanie to suma stopy WIBOR 6M oraz marży 0,85%.

Gmina Podgórzyn obligacje o wartości 2,5 mln zł ma wykupić w listopadzie 2028 roku, a serię o wartości 4 mln zł – 8 lat później. Obie serie są oprocentowane według zmiennej stopy stanowiącej sumę stawki WIBOR 6M oraz marży 1,20%.

Od czasu pierwszego notowania obligacji (9 września w przypadku obligacji Krakowa i 10 września w przypadku Podgórzyna) nie dokonano na nich jeszcze żadnego obrotu.

Podjęte przez GPW uchwały wskazują również, że niedługo do obrotu trafią kolejne obligacje JST: 15 września wprowadzonych zostanie kilka serii obligacji miasta Chełm. Dopuszczone do obrotu zostały również obligacje miasta Świdnik – w tym przypadku jednak nie opublikowano jeszcze uchwały wskazującej datę, w której nastąpi wprowadzenie do obrotu.

Zdjęcie: Kraków, fot. Municypalne.pl

Komentarze są wyłączone.